פורום בוני הדגמים
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

המדריך המהיר

Go down

המדריך המהיר Empty המדריך המהיר

הודעה  Admin Sat Apr 18, 2020 3:24 am

- מטרת הפורום: להשאיר כמה שיותר זמן בידי החבר כדי שיוכל להתעסק בעניניו. אם מדובר בבונה דדמים חדש לדוגמא, אז שיוכל להיכנס לכאן אם הוא נתקל בבעיה, יקבל פתרון ויוכל לחזור במהירות לעבודה.
הפורום תומך בענף ונתמך על ידו. הוא שלך, שמור עליו!
העקרון של "תן וקח": קבל עזרה, עצה, ופתרון בעיות - תן חזרה בנושאים שונים שאתה כן מתמצא בהם. אל תמעיט בערכך - כל מידע חשוב!
--------------------
- אין לקלל ולהשמיץ, אפילו אם הדברים הכתובים או הדיעות מרתיחים את המוח. אם נדמה לך שמישהו מקניט או מעליב אותך, חשוב שנית! - פעמים רבות המילים הכתובות מטעות וניתן להתרשם לא נכון בהרגשה.
--------------------
- חפש תשובות קודמות: אפשר שמישהו ענה על שאלתך כבר. נצל את מנגנון החיפוש בפורום.
--------------------
- תכנן את הכותרת : יש חשיבות לנושא של ההודעה, כי כותרת זו מופיעה בכמה מקומות ואם היא מצביעה נכון על התוכן שלה, רוב הסיכויים שיענו לך מהר יותר.
אם פתאום אתה לא מוצא את ההודעה שלך, סביר להניח שהכותרת שלה תוקנה לשם התמצאות טובה יותר של האחרים. זה עוזר לך ועוזר למשיבים.
--------------------
- ערוך ותקן הודעתך : במקום להוסיף עוד הודעה שרק מתקנת שגיאה בהודעה הקודמת, כנס לעריכה של המודעה ושפר או תקן שגיאות, או הוסף מילים.
-----------------
- אל תעמיס : נא לא להעלות קבצים גדולים מדי. אם מדובר בתמונות מסך אפשר לחתוך ולהשאיר רק את החלק הרלוונטי באמצעות תוכנת ציור. קבצים גדולים מאיטים את הפורום. תמונות להמחשה המצויות באתרים אחרים רצוי לציין לינק לתמונה והיא תופיע אוטומטית - אין צורך ולעתים אסור(!) להעלות אותה לפורום ב-upload. (זכויות יוצרים)
קצר את חתימך למינימום - אין צורך להעמיס על בסיס הנתונים. נא לא לצרף תמונות לחתימה!
=============
- הפנה הודעות לפורום הנכון. כנס לפורום העוסק בתחום השאלה שלך, ושלח משם "נושא חדש". לא מצאת פורום מתאים? שלח בפורום כללי ומנהל הפורום כבר ידאג לשאר.

- אל תשתמש בהצהרות כלליות ללא יכולת לתמוך בהן מנסיונך. זה מטעה ומקשה על השואל שזקוק לעזרה. לעתים זה עשוי לעלות ביוקר למי שיקבל את התשובות כמו שהן. בעתיד זה מוריד את אמינות החברים.

- השתדל לכתוב בעברית - אנחנו בישראל רוב הזמן, ולמרות שהרוב קורא אנגלית, כשבסיס הפורום הוא עברית קל יותר לקרוא ולהבין.

- שאלת שאלה - קבל את התשובה אפילו אם היא לא מוצאת חן בעיניך. מישהו שקד וטרח לענות, הערך זאת, ויעריכו אותך אחרים.
=============
- בזמן כתיבת נושא חדש יש באפשרותך לסמן "קבלת מענה אוטומטי" בדואר שלך. נצל זאת וחסוך מעצמך ביקורי בדיקה תכופים. בצורה זו תקבל התראה שמישהו הגיב להודעה שלך מיידית.
============
- צניעות טובה לכולם. כל אחד למד ומלמד, ולעולם לא מאוחר לשאול ולדעת. כניסה בראש של "אני הטוב והמנוסה מכולם" מזמינה תגובות עוינות, מעמיסה על הפורום ומקרינה תחושה לא בריאה.
============
- היצמד לנושא. ענה לענין ונסה להישאר באותו נושא. גלישה לנושאים אחרים באותו מענה מפוררת את הסדר הטוב והניווט של חברים בנושאים השונים. פשטות היא מילת המפתח, אל תיסחף בתשובות, למרות שלעתים זה מפתה. אם יש צורך, פתח נושא חדש שיתרכז במה שיש לך להגיד. (ישנו פורום לדיונים לכל נושא)

============
- עומס בסמלים וקישוטים מסיח את הדעת ומקשה על פעילות הפורום וגם על עריכה ותיקון ההודעה. אנא - בחסכנות, במידה ולענין. (סימן קריאה אחד מספיק. הרעיון הובן.)
============

- לחץ והמתן בסבלנות - לעתים קיים עומס רב, ועד שההודעה שלך נקלטת לוקח זמן. לחיצה נוספת על "שלח" רק תיצור כפולה של ההודעה או תיצור בעיות אחרות.

- אל תתביש לשאול בהתמקדות לצרכים שלך. פרטים, אפילו אם הם נראים לך שטותיים, חשובים מאוד למי שרוצה לענות.

- אפשר למחוק הודעה! עד כשעה לאחר שיגורה אתה יכול להתחרט ולמחוק את הודעתך; כנס לעריכת ההודעה, ולמטה יופיע סימון "מחק הודעה זו". סמן ושלח.
===========
- תן כבוד לדעות של אנשים אחרים! אפילו אם הן נוגדות את דעתך.
נהג באורך רוח, סבלנות ואדיבות, גם כאשר השאלות נשמעות שטותיות. כולנו שאלנו את השאלות האלה בשלב זה או אחר.
===========
אם אתה חדש - תסתובב בפורומים שמענינים אותך ואל תתערב. צפה בנעשה בפורום במשך מספר ימים ולמד. לרוב תוכל לתכנן את כניסתך העתידית כך שתהיה אפקטיבית ביותר רק מצפיה בהתנהגותם של אחרים והבנת הדינמיקה הפנימית.

לפני שאתה שואל שאלה בצע חיפוש באתר אחר נושאים דומים. סביר להניח שתמצא כאן שאלות ותשובות בנושאים שמענינים אותך.

אל תחזור על שאלות שנשאלו כבר מאה פעמים לפניך. בצע חיפוש ותמנע תשובות לאקוניות בנוסך - "בצע חיפוש בנושא זה".

============
בצע איות ותיקון שגיאות בכל הודעה. אמנם אין עדיין בפורום מתקן שגיאות מקוון, אולם אם תעביר את הודעתך למעבד תמלילים כגון Word תוכל להריץ את מתקן השגיאות האוטומטי. לאחר מכן פעולת חתוך/הדבק פשוטה תציל אותך מבזיון עברי...
קצט כשה לקרו הודאוט קעלו...
Admin
Admin
מנהל ראשי
מנהל ראשי

מספר הודעות : 9
פז"ם : 0
Join date : 17.04.20

https://ipmsisrael.forumhebrew.com

חזרה למעלה Go down

חזרה למעלה


 
Permissions in this forum:
אתה לא יכול להגיב לנושאים בפורום זה